Reklama

Koalicja nielot

Koalicja nielot

09.10.2005
Czyta się kilka minut
Start nowej koalicji przypomina słynną wpadkę PiS ze sterowcem, który miał latać nad głowami wyborców, lecz nie wzbił się w powietrze. Można było bez ryzyka obstawiać, że PiS i PO nie zrealizują większości zamierzeń; ale że będą się potykać na kwestii składu rządu, zaskakuje.
J

Jest w tym "zasługa" prezydenta, który poustawiał terminy wyborów, jednak PO-PiS od wielu miesięcy deklarował wolę rządów. Wydawało się, że obie partie przygotują się na różne warianty rozwoju wydarzeń, zaprojektują rząd, zaś ich eksperci opracują wspólny program. Pierwszy tydzień po wyborach pokazał, że przedwyborcze zapowiedzi są tylko... przedwyborczymi zapowiedziami. Partia Kaczyńskich wygrywając wybory zaskoczyła się sama. Poszła jednak za ciosem i zaskoczyła wszystkich innych, wskazując na premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Można o nim wiele powiedzieć, lecz nie to, że będzie silnym premierem na czasy (deklarowanego) przełomu. PO-PiS, świadomy rozbudzonych w czasie kampanii nadziei na przejrzyste i uczciwe rządy, mimo tak wielu spraw nieuzgodnionych, podjął ryzyko negocjacji w świetle kamer. Skończyło się na niczym - wyjąwszy parę uprzejmości i zgryźliwych uwag. Po co...

1088

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]