Reklama

Klarysew

Klarysew

04.11.2008
Czyta się kilka minut
Kwartet Polityczny "Dziennika" w składzie: Robert Krasowski, Rafał Matyja, Cezary Michalski i Jan Rokita odegrał niedawno efektowny utwór własny, poświęcony śmierci i dalszym losom Jarosława Kaczyńskiego. Partię wiolonczeli, w której tony żałobne słychać najmocniej, wykonał brawurowo Michalski; w partii drugich skrzypiec (Matyja) odzywa się przekonanie, iż prezesa PiS-u wielokrotnie już chowano do grobu i w niczym nie zaszkodziło to jego działaniom.
W

Wbrew sugestiom Michalskiego (awangardowi muzycy nie mogą liczyć na zrozumienie) gazety powtarzają od jakiegoś czasu, że Jarosław Kaczyński pracuje w willi w Klarysewie nad nowym programem swej partii. Telewizja TVN 24 pokazała, jak wspomniana willa wygląda z lotu ptaka (dokładniej: helikoptera). Niestety, pracujący prezes nie był na tym filmie widoczny. Szkoda.

Przyznam, że wybór prezydenckiej willi w Klarysewie jako miejsca pracy ciekawi mnie i niepokoi. Czyżby Jarosław Kaczyński chciał się zmierzyć z duchem Edwarda Gierka i pokonać go ostatecznie? Tak prosta odpowiedź wydaje mi się zupełnie nieprawdopodobna.

Natomiast: prawdopodobnie brzmi interpretacja symboliczna. W nazwie Klarysew słychać wyraźnie słowo claritas, dobrze znane od czasu średniowiecznych traktatów autorstwa tak zwanych metafizyków światła. Prezes PiS-u zamieszkał w jasnym...

1230

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]