Reklama

Kiszczak vs Pietruszka: ktoś kłamie

Kiszczak vs Pietruszka: ktoś kłamie

17.11.2009
Czyta się kilka minut
Publikujemy pierwszą autoryzowaną rozmowę z Czesławem Kiszczakiem na temat okoliczności zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki. Do tekstu odnosi się na łamach Adam Pietruszka. Kiszczak twierdzi, że nic nie wiedział. Pietruszka - że Kiszczak wiedzieć musiał.
"

"Są ludzie - pisze w najnowszym numerze ks. Adam Boniecki - którzy wiedzą, z czyjego mandatu zginął ksiądz Jerzy, jak zginął, czemu i komu miała ta zbrodnia posłużyć, kto za nią odpowiada, a kto był (jeśli był) kozłem ofiarnym. Czy tę wiedzę zabiorą ze sobą do grobu?".

Kiszczak w rozmowie z Piotrem Litką i Piotrem Pizło zapewnia: "Cały czas mi zarzucano, że zbyt miękko postępuję z kościołem. Nawet w komitecie centralnym była grupa osób, która chciała rządzić starymi metodami, czyli poprzez dokręcanie śruby". Sugeruje także, że jeśli są osoby, które za zamordowanie ks. Popiełuszki uniknęły odpowiedzialności karnej, to są one "poza Polską". O Adamie Pietruszce, jedynym, który podczas procesu nie przyznał się do winy, mówi: "Wiele poszlak i dowodów wskazuje na to, że miał związek z tą sprawą i raczej trzeba dać wiarę Piotrowskiemu, który go obciążał, niż...

1425

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]