Reklama

Kasacja

Kasacja

23.10.2005
Czyta się kilka minut
Prof. Jerzy Pomianowski był łaskaw publicznie wywołać mnie do odpowiedzi, stawiając mi (Apelacja, TP nr 42/05) kilka pytań w związku z moim tekstem o procesie wytoczonym przez ks. Henryka Jankowskiego Pawłowi Huelle (Zrozumieć księdza, nr 39/05). Choć cała sprawa oparta jest, jak przypuszczam, na pewnym nieporozumieniu wynikającym być może z niezbyt uważnej lektury, postaram się pokrótce odpowiedzieć mojemu Polemiście.
P

Po pierwsze: nie mogę odnieść się do twierdzenia zawartego w zdaniu: “Zakładając nawet, że wypowiedzi prałata miały charakter antysemicki, w co nie wierzę, stroną, która mogłaby poczuć się dotknięta, jest osoba pochodzenia żydowskiego lub gmina żydowska", bowiem nie jest to mój pogląd, lecz fragment dłuższej wypowiedzi mecenasa Romana Nowosielskiego komentującego prawną stronę sprawy, co w tekście zostało przecież zaznaczone.

Po drugie: znam przytaczane przez Jerzego Pomianowskiego wypowiedzi ks. Jankowskiego, ale w tym przypadku interesowały mnie raczej prawne konsekwencje słów Pawła Huelle z tekstu w “Rzeczpospolitej", które doprowadziły go na salę sądową.

Po trzecie: celem reporterskiego, a nie publicystycznego przecież tekstu nie było wzięcie w obronę ani Pawła Huelle, ani jego adwersarza. Uczciwie przedstawiłem racje i motywy obu stron,...

1269

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]