Reklama

Jury

Jury

13.03.2018
Czyta się kilka minut
K

KRZYSZTOF CZYŻEWSKI (ur. 1958) jest animatorem kultury, poetą i eseistą, współtwórcą Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach oraz Fundacji Pogranicze. Laureat Medalu św. Jerzego. Przewodniczący jury nagrody Europejski Poeta Wolności.

PAWEŁ HUELLE (ur. 1957) jest prozaikiem, poetą, eseistą, scenarzystą, redaktorem i wykładowcą akademickim. Debiutował w 1987 r. głośną powieścią „Weiser Dawidek”. Laureat Paszportu „Polityki” (2001).

ANDRZEJ JAGODZIŃSKI (ur. 1954) jest tłumaczem, dziennikarzem, redaktorem. Przełożył na polski m.in. dzieła Hrabala, Kundery i Havla. Członek redakcji ­„Literatury na Świecie”. Sekretarz jury nagrody Europejski Poeta Wolności.

ZBIGNIEW MIKOŁEJKO (ur. 1951) jest filozofem religii, historykiem religii, eseistą, pedagogiem, doktorem habilitowanym nauk humanistycznych w zakresie filozofii. Kierownik Zakładu Badań nad Religią i profesor nadzwyczajny w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN.

STANISŁAW ROSIEK (ur. 1953) jest pisarzem, eseistą, historykiem literatury, wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Filologicznym. Szef wydawnictwa słowo / obraz terytoria.

ANDA ROTTENBERG (ur. 1944) jest ­historyczką sztuki, krytyczką, kuratorką i publicystką. W latach 1993–2001 dyrektor Państwowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie. Członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki.

BEATA STASIŃSKA (ur. 1960) jest wydawczynią, redaktorką, współzałożycielką i przez lata redaktorką naczelną W.A.B. Wykłada na Podyplomowym Studium Wydawniczym UW. Należy do Rady Programowej Kongresu Kobiet, ruchu społecznego Obywatele Kultury i Polskiego PEN Clubu oraz Rady Funduszu Mediów.

OLGA TOKARCZUK (ur. 1962) jest pisarką, eseistką, scenarzystką i poetką. Laureatka Nagrody Literackiej „Nike” (2008 i 2015), Paszportu „Polityki” (1996) oraz Nagrody Kościelskich (1997).

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Krytyk literacki, stale współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym. Redaktor literacki Conrad Festival, doktorant na Wydziale Polonistyki UJ. Prowadzi podkast literacki „Book’s not dead”.

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]