Reklama

Ładowanie...

Joga i opętanie

29.07.2013
Czyta się kilka minut
Z facebook.com/TygodnikPowszechny
R

Rok temu podczas kazania usłyszałem, że ci, którzy praktykują jogę, narażają się na opętanie. Na tej Mszy byłem z dzieckiem przygotowującym się do I Komunii. Dziecko obróciło na mnie pytający wzrok. Bo mama ćwiczy jogę od wielu lat. Bo tata przecież też ćwiczył... To jak to? Możliwe, że są opętani i przyjmują komunię? Długo trwało tłumaczenie, niestety niekorzystne dla kleru. Bo dziecko nauczyło się z tego, że ksiądz z ambony potrafi gadać głupoty... A jeśli tak jest, to w co wierzyć? Cieszę się, że „Tygodnik” podjął temat („Joga u spowiedzi”, „TP” 30). Mam cichą nadzieję, że choć trochę zmniejszy to poziom ignorancji wśród statystycznych polskich księży.

728

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]