Reklama

Jezus nie jest w opozycji

23.05.2016
Czyta się kilka minut
Cel procesji Bożego Ciała to przede wszystkim zaznaczenie obecności Chrystusa wszędzie tam, gdzie jest człowiek.
Procesja organizowana co miesiąc przez wspólnotę Banita i ks. Kramera. Kraków, 19 maja 2016 r. Fot. Jacek Taran dla „TP”
D

Dość łatwo ulegamy pokusie uproszczenia naszej wiary i sądzimy, że my tu w Kościele jesteśmy Jezusowi, a tamci, w świecie, poza naszymi murami, już nie. Tymczasem to, co Jezus chce nam przekazać, brzmi zupełnie inaczej.

Świat jest przez Boga ukochany, i to bardzo – bo Bóg dał swojego Syna, by zbawić ten świat, by Jezus wyrwał świat ze zła. Do świata Jezus nas posyła przed Wniebowstąpieniem. Dlatego tak ważne jest wychodzenie z Nim na ulice naszych miast.

To, co wydarza się podczas Bożego Ciała, nie ma być manifestacją potęgi naszej wiary. Przede wszystkim dlatego, że jesteśmy wyznawcami Chrystusa, który zawisł na krzyżu. Szalenie ważne jest przywrócenie dziś właściwej proporcji życia naszą wiarą, która wcale nie wyraża się przez potęgę i siłę. Jest w tej wierze raczej miejsce na czułość, delikatność i subtelną obecność. Bóg złożył siebie w ofierze. Komu? Przecież nie...

4556

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]