Reklama

Jezus nie jest w opozycji

Jezus nie jest w opozycji

23.05.2016
Czyta się kilka minut
Cel procesji Bożego Ciała to przede wszystkim zaznaczenie obecności Chrystusa wszędzie tam, gdzie jest człowiek.
Procesja organizowana co miesiąc przez wspólnotę Banita i ks. Kramera. Kraków, 19 maja 2016 r. Fot. Jacek Taran dla „TP”
D

Dość łatwo ulegamy pokusie uproszczenia naszej wiary i sądzimy, że my tu w Kościele jesteśmy Jezusowi, a tamci, w świecie, poza naszymi murami, już nie. Tymczasem to, co Jezus chce nam przekazać, brzmi zupełnie inaczej.

Świat jest przez Boga ukochany, i to bardzo – bo Bóg dał swojego Syna, by zbawić ten świat, by Jezus wyrwał świat ze zła. Do świata Jezus nas posyła przed Wniebowstąpieniem. Dlatego tak ważne jest wychodzenie z Nim na ulice naszych miast.

To, co wydarza się podczas Bożego Ciała, nie ma być manifestacją potęgi naszej wiary. Przede wszystkim dlatego, że jesteśmy wyznawcami Chrystusa, który zawisł na krzyżu. Szalenie ważne jest przywrócenie dziś właściwej proporcji życia naszą wiarą, która wcale nie wyraża się przez potęgę i siłę. Jest w tej wierze raczej miejsce na czułość, delikatność i subtelną obecność. Bóg złożył siebie w ofierze. Komu? Przecież nie...

4556

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]