Reklama

Jeszcze jedna żaba

Jeszcze jedna żaba

29.01.2007
Czyta się kilka minut
W administracji austro-węgierskiej istniał ponoć order, nadawany za decyzje podjęte przez urzędników niezgodnie z prawem, ale zgodnie ze zdrowym rozsądkiem. Bardzo by się nam dzisiaj przydał.
N

Nie minęło jeszcze pół roku od poprzedniej żenującej awantury związanej z wyborami samorządowymi, jaką było wprowadzenie tzw. blokowania list. Wiadomo dziś, że tamto rozwiązanie, wywalczone w jakże burzliwej atmosferze, nie przyniosło jego inicjatorom żadnych korzyści i nie pozwoliło osiągnąć żadnego z zakładanych celów. Ale Polak (nie)mądry po szkodzie - nic nie wskazuje, by z tamtej lekcji wyciągnięte zostały jakiekolwiek wnioski. PiS i PO znów znalazły się w klinczu z powodu sprawy dalece wątpliwej. Raz jeszcze pokusa wykorzystania formalnych niuansów do politycznej rozgrywki okazała się przemożną.

Twarde deklaracje premiera Jarosława Kaczyńskiego, który zapewnia z kamienną twarzą, że chodzi tylko o to, by prawo było przestrzegane, nie są w stanie przesłonić ucieszonych min jego partyjnych kolegów. Posłowie Jarosław Kurski i Karol Karski (ten drugi z...

5989

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]