Reklama

Jedna Rosja, jedna partia, jeden lider

Jedna Rosja, jedna partia, jeden lider

04.12.2007
Czyta się kilka minut
Zamiast wyborów parlamentarnych wRosji 2 grudnia był plebiscyt poparcia dla "narodowego lidera Putina.
"

"A taki miał być przyjemny nastrój przy podwieczorku"

Witkacy, "W małym dworku"

Jeszcze dwa miesiące temu wydawało się, że sennej atmosfery rosyjskiego babiego lata nic nie zmąci. Że rosyjski niedźwiedź będzie mógł spokojnie zapaść w sen zimowy. Tymczasem obojętne politycznie, uśpione propagandą sukcesu masy zostały nagle zaatakowane. Z wszystkich głośników, ekranów, billboardów dudni jedno wezwanie: do wzięcia udziału w wyborach i poparcia "Planu Putina".

Zmiana scenariusza

Cóż takiego się stało, że w wybory do Dumy Państwowej - tego sterowanego z Kremla kieszonkowego przyrządu do głosowania - nagle zaangażowano całą machinę państwową i medialną?

Na wygolonym do gołej skóry rosyjskim poletku politycznym i tak nikt, poza partiami zaakceptowanymi przez Kreml, nie miał...

9312

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]