Reklama

Jak w pigułce

Jak w pigułce

16.08.2011
Czyta się kilka minut
Wkrótce będziemy świadkami nowego, sądowego tym razem, sporu o homeopatię. A w gruncie rzeczy: o monopol na rynku medycznym.
K

Kilka dni temu zadzwoniłem do doktora Macieja Zatońskiego i zapytałem o zdrowie. Oświadczył, że jest zdrów jak ryba. Ostatnio widzieliśmy się w styczniu, kiedy to pan doktor postanowił wziąć udział w akcji "Przedawkujemy leki homeopatyczne". Chodziło o pokazanie, że leków takich przedawkować nie można. Dr Zatoński przed kamerą schrupał zawartość kilkunastu fiolek z różnego rodzaju tabletkami i granulkami. Były tam preparaty na choroby wątroby i nerek, na przeziębienie, na bóle stawów i inne poważne schorzenia. Większość słodka, niektóre trochę gorzkawe. Zatoński, naukowiec i nauczyciel akademicki z Wrocławia, wyraził w ten sposób pogardę dla medycyny niemającej podstawy w badaniach klinicznych - opinię dzieloną z większością środowiska medycznego.

Rada zakazuje

Kurs medycyny akademickiej wobec homeopatii nieustannie się...

10746

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]