Reklama

Tabletką we wszystko

Tabletką we wszystko

12.11.2018
Czyta się kilka minut
Na suplementy diety wydajemy ponad 4 miliardy rocznie. I często nie wiemy, co kupujemy. Połowa Polaków uważa, że suplementy są testowane tak samo jak leki, chociaż w świetle prawa to po prostu żywność.
GARO / PHANIE / EAST NEWS
P

Przerwa reklamowa w telewizji oferuje kilka scenariuszy. Pierwszy: elegancko ubrana blondynka idzie przez szkolny korytarz, w ręku trzyma teczkę. „Jestem pedagogiem szkolnym” – mówi. Do jej gabinetu wchodzą rodzice, mama trzyma syna za rękę. Synek jest ospały, obojętny, mina nieszczęśliwa. Pedagog dobrze zna takie sytuacje. „Często przychodzą do mnie rodzice z dziećmi, które mają kłopoty z aktywnością fizyczną, koncentracją czy rozdrażnieniem. Wszyscy są zdziwieni, że przyczyną jest niski poziom magnezu u dzieci. Jak temu zaradzić? Podać dziecku Magmisie”.

Fabuła nabiera tempa, gdy pedagog otwiera szufladę. Żelki są kolorowe i mają kształt miśków. Chłopiec próbuje żółtego. Następnie seria kadrów: młody rysuje, gra w piłkę, nawet zgłasza się na lekcji. Dlaczego? „Dzieci, które stosują Magmisie, potrafią się skoncentrować, są aktywne, radzą sobie ze stresem” – wyjaśnia pedagog...

15383

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

nic w tym dziwnego ani chyba bardzo groźnego, że kupują tabletki - wszak ludzie od zarania swych dziejów udowadniają, że lubią się żywić ułudą i nadzieją - popatrzmy choćby na miliard katolików i kościół, co ich skutecznie przekonał, że zwykły opłatek pszenny da im życie wieczne, to jest dopiero rekord świata marketingu suplementacyjnego!

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]