Reklama

Jak bardzo brudna jest piłka

Jak bardzo brudna jest piłka

12.11.2018
Czyta się kilka minut
„Football Leaks” to strona internetowa ujawniająca lub przekazująca dziennikarzom śledczym dokumenty i maile, których wielcy i możni tego świata nigdy nie chcieliby nam pokazać.
Z

Złudzeń w sprawie czystości współczesnego futbolu wprawdzie nigdy nie było wiele, ale jednak fakt, że sam sekretarz generalny UEFA (dziś umieszczony jeszcze wyżej, bo na szczycie światowej federacji piłkarskiej) Gianni Infantino pisał czołobitne maile i doradzał arabskim właścicielom Manchesteru City czy Paris Saint Germain, jak mogą obejść zasady tzw. finansowego fair play, robi niejakie wrażenie. Podobnie jak wiadomość o negocjacjach i tak najbogatszych klubów, które w celu dodatkowego zwiększenia dochodów zastanawiają się nad opuszczeniem macierzystych lig i powołaniem własnych rozgrywek.

Z punktu widzenia szarego kibica najbardziej przykra jest informacja, że są kluby, w których piłkarze dostają premie za… przywitanie się z widownią i podziękowanie jej po ostatnim gwizdku sędziego (grający w PSG Neymar za pomachanie w kierunku fanów kasuje 375 tys. euro miesięcznie). I pewnie jeszcze świadomość, że nawet mając tę wiedzę, ów kibic nie może się doczekać następnego meczu. Stając się w ten sposób współwinnym. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Dziennikarz, redaktor wydań specjalnych i publicysta działu krajowego „Tygodnika Powszechnego”, specjalizuje się w pisaniu o piłce nożnej i o stosunkach polsko-żydowskich. W redakcji od...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Komentarze red. Okońskiego na temat polityki traktuję z "przymrużeniem oka" natomiast w sprawie futbolu (nazwisko zobowiązuje) jak najbardziej poważnie. Podpisuję się pod tym artykułem.

Porażka, naprawdę porażka. Kibicujcie sobie dalej...
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]