Reklama

Islamizacja Polski? 0,2 proc. w 2050 r.

Islamizacja Polski? 0,2 proc. w 2050 r.

04.12.2017
Czyta się kilka minut
N

Nawet gdyby wstrzymać migracje, muzułmanie, ze względu na wyższy przyrost naturalny, będą stanowili coraz większy odsetek populacji w krajach Europy – wynika z nowego raportu amerykańskiego think tanku Pew Research Center. Uwzględniając trzy scenariusze (z „zerową”, średnią i wysoką migracją), badacze przewidują też, że utrzymanie obecnej dynamiki migracji spowoduje, że w 2050 r. europejskich muzułmanów będzie (proporcjonalnie) trzykrotnie więcej – wciąż jednak mniej niż chrześcijan czy ludzi niewierzących. Prognozy nie potwierdzają tezy o islamizacji Europy: nawet w ostatnim scenariuszu procent muzułmanów w społeczeństwach Europejskiego Obszaru Gospodarczego (bez Islandii) wzrasta z 5 proc. obecnie do 14 proc.; w Polsce liczbę muzułmanów w 2050 r. szacuje się na ok. 60 tys., co stanowi… 0,2 proc. populacji; nawet w Niemczech, które w ostatnich latach przyjęły najwięcej migrantów, tylko co piąty obywatel będzie muzułmaninem. ©℗

Raport dostępny na pewresearch.org.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]