Reklama

Ładowanie...

Iran: protesty nadal trwają

Iran: protesty nadal trwają

31.10.2022
Czyta się kilka minut
ONUR DOGMAN / SOPA IMAGES / GETTY IMAGES
W

W IRANIE nie słabną antyrządowe protesty, które wybuchły po śmierci 22-letniej Mahsy Amini. Dziewczyna zmarła w połowie września, pobita przez policję obyczajową za zbyt luźny hidżab. Fala protestów z ulic rozlała się na uczelnie i licea, przyłączają się pracownicy przemysłu i sklepikarze. Władza reaguje brutalnie, według różnych źródeł zginęło już 220-250 osób, a tysiące aresztowano. Wywiad USA twierdzi, że w tłumieniu protestów Iranowi doradza Rosja. Demonstracje poparcia dla protestujących Irańczyków odbywają się na całym świecie. Na zdjęciu: taki protest w Stambule, 24 października 2022 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]