Reklama

Ignorancja polityków PJN

Ignorancja polityków PJN

26.08.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 34/13
T

Trafnie, choć – moim zdaniem – nazbyt delikatnie, red. Michał Kuźmiński odniósł się do postulatów PJN zmian w kodeksie drogowym (komentarz pt. „Na Pana odpowiedzialność, europośle Migalski”). W rzeczywistości przecież tymi kilkoma postulatami – szybszej dopuszczalnej jazdy na terenach zabudowanych i niezabudowanych (na autostradach bez ograniczeń), zniesienia zakazu rozmów przez telefon komórkowy podczas prowadzenia pojazdu oraz zniesienia obowiązku zapinania pasów – partia europosła Migalskiego zakwestionowała sens dziesięcioleci doświadczeń płynących z obserwacji i badań ruchu drogowego na całym świecie. Przede wszystkim jednak odrzuciła lekcje płynące z tych najtragiczniejszych zdarzeń – tysięcy śmiertelnych wypadków każdego roku na naszych drogach.
To już nie tylko pycha, która niektórym politykom każe wierzyć, iż to oni panują nad prawami przyrody, fizyki, życia...

1361

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]