Reklama

Idzie nowe

Idzie nowe

07.12.2010
Czyta się kilka minut
Nowym biskupem polowym został bp Józef Guzdek. Ta nominacja zaskoczyła znawców życia Kościoła, choć to już 25. polski biskup z rozdania Benedykta XVI. A w najbliższym czasie szykują się u nas dalsze poważne zmiany personalne.
P

Po ośmiomiesięcznym oczekiwaniu, spowodowanym zmianą na stanowisku nuncjusza apostolskiego, Wojsko Polskie ma nowego ordynariusza polowego, piątego w swoich dziejach. Bp. Tadeusza Płoskiego, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem, zastąpił bp Józef Guzdek, dotychczasowy biskup pomocniczy metropolity krakowskiego.

Przeczytaj rozmowę z bp. Józefem Guzdkiem, nowym biskupem polowym WP >>

Nominacja bp. Guzdka zaskoczyła tych, którzy wróżyli, że na to ważne stanowisko powołany zostanie kolejny Watykańczyk. Tymczasem w terno, które nowy nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore przesłał do Rzymu (nominacja tego wybitnego watykańskiego dyplomaty to ukłon Benedykta XVI w stronę Kościoła w Polsce), nie było ani jednego nazwiska Polaka pracującego w Watykanie. Co więcej, nie było ani jednego nazwiska z listy poprzedniego...

7988

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]