Reklama

Humanistyka na trudne czasy (1)

Humanistyka na trudne czasy (1)

27.06.2017
Czyta się kilka minut
Ewa Kołodziejczyk: Trudno oczekiwać wybitnych prac bez odpowiedniego finansowania. Nakłady na humanistykę muszą być adekwatne do realiów.
Maciej Andrzejewski / Centrum Promocji Uniwersytet Łódzki
N

Nagroda im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego jest przyznawana autorowi wybitnej pracy naukowej z zakresu nauk humanistycznych. W czasie, gdy rynek i ekonomia odgrywają tak dużą rolę, Uniwersytet Łódzki pragnie podkreślić ogromne znaczenie humanistyki i humanistów zarówno w badaniach akademickich, jak i w kształtowaniu otwartego społeczeństwa, wzorców postępowania czy krytycznego odbioru kultury.

ALEKSANDRA WOJTASZEK: Profesor Strelau na gali wręczenia Pani Nagrody im. Tadeusza Kotarbińskiego powiedział, że cieszy się z nominacji monografii młodych badaczy, gdyż to oni są przyszłością humanistyki. Czuje Pani odpowiedzialność?

Dr hab. EWA KOŁODZIEJCZYK: W gronie nominowanych faktycznie pojawili się ludzie z tego samego pokolenia, świeżo po habilitacji. Skoro nasze...

5411

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Pani Ewa Kołodzejczyk przypomina tę prostą prawdę, że warunkiem sukcesu naukowego, poza talentem badacza, są po prostu pieniądze, jest tak wielu utalentowanych młodych humanistów a tak mało pieniędzy wspomagających ich talent. To wielki problem, ponieważ tracimy w ten sposób pewną wartość cywilizacyjną, którą trudno będzie odbudować.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]