Hopkins, Law, Malkovich, Pryce

Hopkins, Law, Malkovich, Pryce

03.09.2019
Czyta się kilka minut
8 nominacji do Oscara, 14 nominacji do Złotych Globów, Złota Palma, niezliczone nominacje do Emmy czy nagród BAFTA.
PLANET / FORUM
Ś

 

Światową czołówkę aktorów niebawem do walki rzucą dwa wielkie studia filmowe: Netflix i HBO. Pole bitwy? Watykan! HBO zaprezentowało zwiastun drugiej odsłony głośnego serialu „Młody papież”. W piuskach zobaczymy Jude’a Lawa i Johna Malkovicha. Już następnego dnia Netflix odpowiedział swoim zwiastunem. W filmie „Dwóch papieży” w Benedykta XVI wcieli się Anthony Hopkins, a Franciszka zagra Jonathan Pryce. Reżyserzy (Paolo Sorrentino w „Nowym papieżu”, Fernando Meirelles w „Dwóch papieżach”) gwarantują epicki pojedynek. Papiestwo, obok superbohaterów, okazuje się dla masowej wyobraźni jedną z najważniejszych instytucji, za pomocą których filmowcy wyjaśniają świat. ©(P)

Czytaj także: NIeziemski serial - Marcin Napiórkowski o "Młodym papieżu"

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Od 2007 r. w „Tygodniku Powszechnym”, od początku odpowiada za profile pisma na Twitterze i Facebooku, a także za działania e-marketingowe „Tygodnika”. Pisze o tematach z zakresu marketingu...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]