Reklama

Historyczne ogłoszenie

Historyczne ogłoszenie

29.03.2015
Czyta się kilka minut
Rosyjski dziennik „Komsomolskaja Prawda” (nakład: 550 tys. egz.) opublikował odpłatnie ogłoszenie IPN o poszukiwaniu świadków, mających wiedzę o losie przywódców Polskiego Państwa Podziemnego, porwanych 27 marca 1945 r. przez NKWD.
T

Trzech – dowódca AK Leopold Okulicki, przedstawiciel rządu RP Jan St. Jankowski i Stanisław Jasiukowicz ze Stronnictwa Narodowego – zginęło w więzieniu. IPN liczy też na efekt edukacyjny: że przynajmniej w ten sposób Rosjanie poznają polski punkt widzenia. Rosyjskie media publikowały ostatnio wiele materiałów szkalujących polskie podziemie.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]