Reklama

Grób Ludwiga Wittgensteina

Grób Ludwiga Wittgensteina

12.09.2004
Czyta się kilka minut
Przez krótki czas mieszkałem w Cambridge na Storey’s Way, w budynku należącym do Churchill College. Churchill College (jeden z najpóźniej założonych w Cambridge) to koncentracja bardzo specyficznych osobników. Przeważają tam eksperci od erupcji wulkanów, konstrukcji mostów, tajemnic mózgu etc.
N

Naukowcy są bardzo do siebie podobni, wszyscy przedwcześnie wyłysiali i z dużą wadą wzroku. Wieczorami, po wyczerpującej pracy w laboratoriach, sporządzają sobie egzotyczne drinki (piją niezwykle umiarkowanie, nie ma mowy o libacjach) i oglądają transmisje meczów amerykańskiej koszykówki. Znają na pamięć wszystkie imiona i nazwiska pływaków, piłkarzy, tenisistów. Tabele i rezultaty... Statystyka. W ich przypadku liczy się bowiem wyłącznie konkret i niezawodna pamięć! Wiedzą dużo na temat Junga i Suzukiego, potrafią także dyskutować o najnowszych modelach Toyoty i MG. Są niezwykle oblatani w każdej możliwej dziedzinie.

Ale uwaga: z reguły nie palą “trawki" i papierosów (w większości akademików zainstalowane są specjalne czujniki “gwałtownie" reagujące na dym). Trzymają się mocno powierzchni, wiedzą, co to ogólnie przyjęte normy i konwenans. Jak sami często...

9097

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]