Reklama

Ładowanie...

Grób Ludwiga Wittgensteina

12.09.2004
Czyta się kilka minut
Przez krótki czas mieszkałem w Cambridge na Storey’s Way, w budynku należącym do Churchill College. Churchill College (jeden z najpóźniej założonych w Cambridge) to koncentracja bardzo specyficznych osobników. Przeważają tam eksperci od erupcji wulkanów, konstrukcji mostów, tajemnic mózgu etc.
N

Naukowcy są bardzo do siebie podobni, wszyscy przedwcześnie wyłysiali i z dużą wadą wzroku. Wieczorami, po wyczerpującej pracy w laboratoriach, sporządzają sobie egzotyczne drinki (piją niezwykle umiarkowanie, nie ma mowy o libacjach) i oglądają transmisje meczów amerykańskiej koszykówki. Znają na pamięć wszystkie imiona i nazwiska pływaków, piłkarzy, tenisistów. Tabele i rezultaty... Statystyka. W ich przypadku liczy się bowiem wyłącznie konkret i niezawodna pamięć! Wiedzą dużo na temat Junga i Suzukiego, potrafią także dyskutować o najnowszych modelach Toyoty i MG. Są niezwykle oblatani w każdej możliwej dziedzinie.

Ale uwaga: z reguły nie palą “trawki" i papierosów (w większości akademików zainstalowane są specjalne czujniki “gwałtownie" reagujące na dym). Trzymają się mocno powierzchni, wiedzą, co to ogólnie przyjęte normy i konwenans. Jak sami często...

9097

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]