Reklama

Grajek, ślusarz, bankier, król

Grajek, ślusarz, bankier, król

25.01.2006
Czyta się kilka minut
Serbskie władze starają się odzyskać wpływ na państwo i gospodarkę, nadal zawłaszczone przez biznesmenów wywodzących się z dyktatury Slobodana Miloševicia. Zbyt nerwowo czy zbyt opieszale?.
N

Na pochyłe drzewo... Bodaj jedynym serbskim resortem, który w ostatnich dniach zostawił w spokoju imperium biznesowe niejakiego Bogoljuba Karicia, jest inspekcja weterynaryjna. Od końca grudnia, czyli od kiedy głośny stał się skandal związany z niejasnymi interesami w Kosowie tegoż magnata serbskiego biznesu, mnożą się oskarżenia, nadzory prokuratorskie i przeszukania rozmaitych podmiotów rodzinnej multikorporacji. Pięć ekip skarbników sprawdza księgowość jego firmy "Mobtel" (zajmującej się telefonią komórkową), prokurator w Nowym Sadzie wzywa Bogoljuba na przesłuchanie w sprawie korumpowania posłów, belgradzka policja zapieczętowuje nadajnik telewizyjny, a cypryjski Interpol wysyła list gończy za jednym z jego starszych braci, Sretenem. Prasa codziennie donosi o nowych lewych kontach i "przepisanych na żonę" osiedlach mieszkaniowych.

Tym głośniej zadawane...

9909

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]