Reklama

Gorzka zgoda

Gorzka zgoda

04.12.2005
Czyta się kilka minut
Rocznica obchodów Pomarańczowej Rewolucji wymusiła deklaracje jedności pomarańczowych polityków. W deklaracjach tych było tyle samo entuzjazmu, co wśród zebranych ludzi. Czyli niewiele. Czasu nie udało się wrócić.
-

- Zupełnie nie mogliśmy się rozpoznać - opowiada Włada Os’mak, która we wtorek 22 listopada wraz z innymi byłymi rewolucjonistami świętowała rocznicę ubiegłorocznych protestów przeciw wyborczym fałszerstwom.

Rok temu wszyscy byli obwieszeni pomarańczowymi wstążkami, opatuleni przypadkowymi (byle ciepłymi) ubraniami, obwiązani chustami, szalikami. Teraz po raz pierwszy zobaczyli się w normalnych ubraniach. Czyści, bez rewolucyjnego błysku w oczach. I dopiero po chwili, pełni wzruszenia, płacząc rzucili się sobie na szyje.

Także budynek Związku Literatów przy ulicy Bankowej, który rok temu służył za kwaterę protestujących, był zupełnie inny: wtedy wszędzie coś się suszyło. Walonki, swetry. Zewsząd dyndały rewolucyjne transparenty, leżały ulotki. Dziś to zwykła, wysprzątana kamienica.

Choć dni Pomarańczowej Rewolucji - kiedy na...

19448

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Od 25 maja 2019 r., godz. 0:00, do zakończenia głosowania do Parlamentu Europejskiego trwa CISZA WYBORCZA. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Dowiedz się więcej >> 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]