Reklama

Głos Poety

Głos Poety

04.11.2008
Czyta się kilka minut
Urodziny Herberta", zorganizowane przez Instytut Książki w dniach 28-30 października w Krakowie, były zapewne kulminacyjnym punktem obchodów Roku Zbigniewa Herberta.
W

W ich trakcie odbyły się m.in. spotkania związane z nowymi książkami - "Wierszami zebranymi", opublikowanymi przez Wydawnictwo a5, oraz zbiorem ineditów "Mistrz z Delft", który ukazał się nakładem "Zeszytów Literackich" (o obu tych pozycjach będziemy pisać w "TP"). Podczas odbywającej się na Uniwersytecie Jagiellońskim sesji "Język piękny dalekosiężny" spotkali się tłumacze i zagraniczni badacze twórczości polskiego poety. O swoich podróżach z Herbertem opowiadali m.in. Magdalena Czajkowska (to do niej i jej męża, towarzyszy wędrówek, autor "Barbarzyńcy w ogrodzie" wysyłał listy adresowane "Kochane Zwierzątka"...) i Francesco Cataluccio. Wreszcie, podczas poetyckich zaduszek w kościele św. Katarzyny, wiersze Herberta czytali poeci, składając mu swoisty hołd pamięci i bliskości.

Te trzy dni były swego rodzaju wspólnym myśleniem o autorze "Pana Cogito". W...

3124

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]