Reklama

Gliwicka improwizacja

Gliwicka improwizacja

24.09.2013
Czyta się kilka minut
Mówią o nim „mały festiwal wielkich wydarzeń”.
Okładka dodatku "All Improvviso" - na zdjęciu Marco Beasley (pierwszy z prawej) i zespół Accordone Fot. MATERIAŁY PRASOWE
T

Towarzystwo Kulturalne FUGA już po raz szósty organizuje – powstały z wielkiego zapału gliwickich działaczy kultury i entuzjastów dawnego grania – Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej Improwizowanej „All Improvviso”.
Po to, by zapełnić dotkliwą lukę na mapie Górnego Śląska, kojarzonego przede wszystkim z chóralistyką, wielkimi orkiestrami i muzyką współczesną. I po to, by odsłonić świeże oblicze muzyki dawnej, przez wielu utożsamianej ze żmudną rekonstrukcją minionych praktyk wykonawczych.
Festiwal przyciąga nie tylko zaprzysięgłych zwolenników muzyki dawnej, ale też wielbicieli jazzu, folku i muzyki świata. Improwizacja jest sztuką spontanicznego tworzenia – zanim damy się ponieść dźwiękom, poczytajmy, co tkwi u jej źródeł.

Szczegółowy program Festiwalu: www.tkfuga.pl

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]