Reklama

Alaman z trąbką

Alaman z trąbką

07.08.2012
Czyta się kilka minut
Radość, harmonia, głębia, zaufanie, szczerość, otwartość, kreatywność – wszystkie te wartości miały swój wyraz na scenie – zarówno w warstwie muzyki, jak i międzyludzkich relacji.
Fot. Asia Bensar
P

Piotr Damasiewicz jest potężnym, niemal dwumetrowym 32-letnim mężczyzną. Z brodą i ciemnymi, gęstymi włosami. Postura zdradza, że jeszcze niedawno trenował sporty walki. Jego oblicze zmienia się, kiedy się uśmiecha – delikatnie, serdecznie i ciepło. W ubiegłym roku ukazała się jego pierwsza płyta – jeden z najciekawszych i najbardziej ambitnych projektów muzycznych ostatnich lat. „Hadrony” to spotkanie kwartetu jazzowego i orkiestry kameralnej. Zrealizował ją w najdroższym studio nagraniowym w Europie – podkrakowskiej Alwerni – z udziałem znakomitych, młodych jazzmanów: Macieja Obary (saksofon altowy), Gerarda Lebika (tenor), Macieja Garbowskiego (kontrabas) i Wojciecha Romanowskiego (perkusja) z orkiestrą Aukso, pod batutą Marka Mosia. Tą samą, z którą nagrał niedawno płytę duet kompozytorski: Krzysztof Penderecki i Jonny Greenwood. Piotr Damasiewicz wraz ze swoim zespołem Power of...

13354

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]