Reklama

Gdy myślimy o Europie...

Gdy myślimy o Europie...

03.04.2017
Czyta się kilka minut
Fot. Peter Turnley / GETTY IMAGES
P

Powinniśmy także patrzeć w kierunku jej wschodniej części. Do Europy należą państwa, które posiadają bogatą europejską przeszłość. Także im należy stworzyć możliwość przystąpienia”. Słowa Konrada Adenauera, b. kanclerza RFN, z jego ostatniego przemówienia w 1967 r. musiały czekać na spełnienie jeszcze wiele lat. Ale oswobodzonym z komunizmu społeczeństwom Wschodu, które dopiero w listopadzie 1989 r. mogły przekroczyć mur berliński, przez cały ten czas chodziło przecież o to samo, o co ojcom założycielom – o Europę demokratyczną i wolną od narodowych egoizmów.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]