Reklama

Gadający trup

Gadający trup

26.03.2012
Czyta się kilka minut
Jarosław Marek Rymkiewicz ponownie przegrał proces z wydawcą „Gazety Wyborczej”.
1

1

Sąd apelacyjny w Warszawie uznał za nieprawdziwe i naruszające dobre imię Agory twierdzenia Rymkiewicza (publikowane na łamach „Gazety Polskiej”), mówiące, iż redaktorzy „GW” byli „duchowymi spadkobiercami Komunistycznej Partii Polski”, że wychowano ich „w nienawiści do polskiego krzyża” i pragnęli, by „Polacy w końcu przestali być Polakami”. Prawomocnym wyrokiem sąd nakazał autorowi „Wieszania” przeproszenie Agory i wpłacenie 5 tys. zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

2

Bogdan Wróblewski, relacjonujący ogłoszenie i uzasadnienie wyroku w „GW” z 23 marca, dopowiada, iż tym razem „na sali rozpraw nie było krzyków publiczności [...], transparentów i tumultu, jakie środowisko »Gazety Polskiej« urządzało podczas wcześniejszych rozpraw”. Agresywne, nawołujące wprost do przemocy, antysemickie komentarze pojawiły...

3773

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]