Reklama

Full wypas polskiej szkoły

Full wypas polskiej szkoły

14.09.2003
Czyta się kilka minut
No i spoko. Rewela. Jest OK. Superzałoganci i w porzo kolesie pokazali, kto rządzi - Karzeł, Budzik i Filut, fristajlowiec, który lubi lekuchno wypić i zarajać blanta.
K

Koszmarny sen Anthony’ego Burgessa zawitał do toruńskiego technikum. Jeśli wierzyć dyskusjom w internecie po ujawnieniu przez “Gazetę Wyborczą" i TVN materiału o znęcaniu się przez uczniów nad nauczycielem, koszmar ten trwa w wielu polskich szkołach. Ale rozwydrzeni nastolatkowie i ich wulgarne koleżanki to tylko efekt obecnego systemu edukacji. Oczywiście uczniów spotkać winny najsurowsze sankcje - z pociągnięciem do odpowiedzialności karnej włącznie. Ale to nie wystarczy. Tacy uczniowie to przede wszystkim zajęcie dla psychologów. Winni są też gdzie indziej: w pierwszej kolejności dyrekcja toruńskiego technikum oraz wychowawca feralnej klasy. To oni odpowiadają za wydarzenia w szkole i obojętność wobec próśb o pomoc dręczonego nauczyciela. Dlatego dzień nagłośnienia przez media zajść w technikum toruńskim powinien być ostatnim dniem ich pracy.

Wszystko...

2179

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]