Reklama

Festiwal Miasto Słowa, czyli dopełnienie Nagrody Literackiej Gdynia

Festiwal Miasto Słowa, czyli dopełnienie Nagrody Literackiej Gdynia

26.08.2019
Czyta się kilka minut
Spotkanie autorskie z Jerzym Pilchem, festiwal Miasto Słowa 2018 MATERIAŁY PRASOWE
J

Jak co roku bardzo ważnym elementem programu są spotkania wokół nowych książek (między innymi Marka Bieńczyka, Jacka ­Dehnela, Elizy Kąckiej, Łukasza Orbitowskiego, Tomasza Organka, Pauliny Pidzik, czy Wita Szostaka). Równie istotne są spotkania problemowe, na których próbuje się zdiagnozować i zdefiniować nowe zjawiska w literaturze polskiej. ­Natomiast żelaznym punktem całości są spotkania z nominowanymi – to one są właściwym probierzem tego, co w najnowszej polszczyźnie się dzieje. Podobnie jak w zeszłym roku spotkaniom literackim towarzyszy program filmowy w Gdyńskim Centrum Filmowym, który komentuje i rozwija problemy stawiane w trakcie festiwalowych rozmów i spotkań.

Więcej informacji o nagrodzie i festiwalu: nagrodaliterackagdynia.pl

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]