Reklama

Ładowanie...

Festiwal Miasto Słowa, czyli dopełnienie Nagrody Literackiej Gdynia

Festiwal Miasto Słowa, czyli dopełnienie Nagrody Literackiej Gdynia

26.08.2019
Czyta się kilka minut
Spotkanie autorskie z Jerzym Pilchem, festiwal Miasto Słowa 2018 MATERIAŁY PRASOWE
J

Jak co roku bardzo ważnym elementem programu są spotkania wokół nowych książek (między innymi Marka Bieńczyka, Jacka ­Dehnela, Elizy Kąckiej, Łukasza Orbitowskiego, Tomasza Organka, Pauliny Pidzik, czy Wita Szostaka). Równie istotne są spotkania problemowe, na których próbuje się zdiagnozować i zdefiniować nowe zjawiska w literaturze polskiej. ­Natomiast żelaznym punktem całości są spotkania z nominowanymi – to one są właściwym probierzem tego, co w najnowszej polszczyźnie się dzieje. Podobnie jak w zeszłym roku spotkaniom literackim towarzyszy program filmowy w Gdyńskim Centrum Filmowym, który komentuje i rozwija problemy stawiane w trakcie festiwalowych rozmów i spotkań.

Więcej informacji o nagrodzie i festiwalu: nagrodaliterackagdynia.pl

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]