Reklama

Festiwal Conrada znów wyróżniony!

Festiwal Conrada znów wyróżniony!

07.05.2017
Czyta się kilka minut
Miło nam poinformować, że Festiwal Conrada, który od dziewięciu lat organizowany jest przez Fundację Tygodnika Powszechnego, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Miasto Kraków, otrzymał prestiżową markę EFFE Label 2017–2018.
Fot. Wojciech Wandzel / KBF
S

Sygnatury przyznawane są przez platformę „Europe for Festivals, Festivals for Europe”, która promuje i integruje najlepsze europejskie festiwale kulturalne. W uzasadnieniu decyzji jury zwróciło uwagę na silną pozycję Festiwalu Conrada w międzynarodowej przestrzeni literackiej i jego wpływ na rozwój pola literackiego w Polsce (nie tylko poprzez festiwalowe dyskusje i warsztaty, ale także rezydencje dla pisarek i pisarzy, Nagrodę Conrada dla twórców po debiucie i wsparcie dla nowych publikacji). Podkreślono również, iż Festiwal przyczynił się do zdobycia przez Kraków prestiżowego tytułu Miasta Literatury UNESCO i niezmiennie doskonale wpisuje się w literacki profil i strategię kulturalną stolicy Małopolski.

EFFE uhonorowała w tym roku również trzy inne krakowskie festiwale: Festiwal Muzyki Filmowej, Festiwal Miłosza oraz Misteria Paschalia. Gratulujemy!

To trzecie wyróżnienie dla Festiwalu Conrada w ostatnim roku. Kilka tygodni temu informowaliśmy o włączeniu go na listę dwudziestu najważniejszych wydarzeń literackich świata przez Writers Academy Penguin Random House. W ubiegłym roku zaś znaleźliśmy się w finałowej czwórce konkursu dla najlepszych festiwali literackich globu, organizowanego przez Londyńskie Targi Książki.

Już w czerwcu przedstawimy Państwu ideę główną oraz program dziewiątej edycji Festiwalu Conrada, który w tym roku odbędzie się w dniach 23-29 października. Zapraszamy do Krakowa i – jak zawsze – zachęcamy do czytania książek i rozmowy o nich! ©℗

Grzegorz Jankowicz, dyrektor programowy Festiwalu Conrada

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Urodzony w 1978 roku. Filozof literatury, eseista, redaktor, krytyk i tłumacz. Dyrektor programowy Festiwalu Conrada. Redaktor działu kultury „Tygodnika Powszechnego”. Dyrektor programów...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]