Reklama

Festiwal Conrada

Festiwal Conrada

15.06.2020
Czyta się kilka minut
19–25 października 2020
H

Hasło tegorocznej, dwunastej edycji Festiwalu Conrada brzmi: „Widzialne i niewidzialne”. Narzędziem, które raz umożliwia nam widzenie, innym razem zaś czyni je niemożliwym, jest – jak łatwo się domyślić – literatura. Jesteśmy przekonani, że to właśnie ona determinuje nasz sposób postrzegania świata, jak również zamieszkujących go istnień oraz wypełniających go obiektów. To dzieła literackie – a nie tylko wizualne – przybliżają nam lub oddalają od nas ludzi i rzeczy.

W tym roku na bliskość i oddalenie między organizatorami, gośćmi oraz publicznością Festiwalu będzie miała wpływ również pandemia. Istotą naszego wydarzenia, jego esencją jest rozmowa, interakcja między ludźmi, dla których literatura stanowi pasję i część formy życia. Pandemia ogranicza nasze działania, ale nie całkowicie. Po długim namyśle, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo wszystkich uczestniczek i uczestników, postanowiliśmy przenieść program główny do internetu. Zaprezentujemy go Państwu w taki sposób, by dostęp do poszczególnych e-spotkań był łatwy i komfortowy.

Wierzymy, że zdalna formuła, na którą się zdecydowaliśmy, umożliwi nam szybszą i intensywniejszą komunikację. Informacji na temat dwunastej edycji Conrada szukajcie na stronie festiwalowej – www.conradfestival.com – oraz na łamach „Tygodnika Powszechnego”, na których ukażą się jeszcze dwa numery „Magazynu Conrad” (we wrześniu i październiku). Gdy bliskość, gdy bezpośrednio prowadzona rozmowa, gdy spotkanie w przestrzeni publicznej jest niemożliwe, wówczas pozostaje nam zawierzyć mocy samej literatury, zawierzyć metaforycznej sile opowieści. I to właśnie opowieści będą nas w tym roku łączyć, to one pomogą nam w podtrzymaniu kontaktu. Zapraszamy w trzecim tygodniu października. Gdziekolwiek wtedy będziecie, połączcie się z Festiwalem Conrada. ©℗

GRZEGORZ JANKOWICZ DYREKTOR PROGRAMOWY FESTIWALU CONRADA

 

MAGAZYN CONRAD 01

REDAKCJA Grzegorz Jankowicz
OKŁADKA Fajne Chłopaki
TP TYPOGRAFIA Artur Strzelecki
FOTOEDYCJA Edward Augustyn

Zespół Festiwalu Conrada:
Dyrektor artystyczny – Michał Paweł Markowski
Dyrektor programowy – Grzegorz Jankowicz
Menedżer Festiwalu – Urszula Chwalba

www.conradfestival.com

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Urodzony w 1978 roku. Filozof literatury, eseista, redaktor, krytyk i tłumacz. Dyrektor programowy Festiwalu Conrada. Redaktor działu kultury „Tygodnika Powszechnego”. Dyrektor programów...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]