Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Fernando Lugo zmienia kraj

Fernando Lugo zmienia kraj

15.04.2008
Czyta się kilka minut
Przez 10 lat stał na czele diecezji w najbiedniejszym regionie kraju. Potem zrzucił sutannę, został politykiem, a nawet liderem lewicy. Dziś może zostać prezydentem.
H

Historia trawionego przez same plagi Paragwaju dała Augusto Roa Bastosowi, jednemu z największych prozaików latynoamerykańskich, pożywkę do napisania summy o Ameryce Łacińskiej: powieści "Ja, Najwyższy". Przykłady z przeszłości i teraźniejszości jego ojczyzny - wojny, bieda, dyktatury, prześladowania - złożyły się na fresk o aberracji władzy. Pisarz, w młodości zanurzony w bibliotece swego wuja biskupa, marzył o zmianach.

Czy doprowadzi do nich inny biskup - a dokładniej: były biskup?

Na czele lewicy

Dotychczas eks-biskupowi Lugo udała się rzecz bez precedensu: po tym jak w 2006 r. stanął na czele protestów przeciw prezydentowi Nicanorowi Duarte, próbującemu zmienić konstytucję i umożliwić sobie reelekcję, zjednoczył dużą część podzielonej opozycji. Dziś jego kandydaturę wysuwa "Patriotyczny Sojusz na...

7975

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]