Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Fernando Lugo zmienia kraj

Fernando Lugo zmienia kraj

15.04.2008
Czyta się kilka minut
Przez 10 lat stał na czele diecezji w najbiedniejszym regionie kraju. Potem zrzucił sutannę, został politykiem, a nawet liderem lewicy. Dziś może zostać prezydentem.
H

Historia trawionego przez same plagi Paragwaju dała Augusto Roa Bastosowi, jednemu z największych prozaików latynoamerykańskich, pożywkę do napisania summy o Ameryce Łacińskiej: powieści "Ja, Najwyższy". Przykłady z przeszłości i teraźniejszości jego ojczyzny - wojny, bieda, dyktatury, prześladowania - złożyły się na fresk o aberracji władzy. Pisarz, w młodości zanurzony w bibliotece swego wuja biskupa, marzył o zmianach.

Czy doprowadzi do nich inny biskup - a dokładniej: były biskup?

Na czele lewicy

Dotychczas eks-biskupowi Lugo udała się rzecz bez precedensu: po tym jak w 2006 r. stanął na czele protestów przeciw prezydentowi Nicanorowi Duarte, próbującemu zmienić konstytucję i umożliwić sobie reelekcję, zjednoczył dużą część podzielonej opozycji. Dziś jego kandydaturę wysuwa "Patriotyczny Sojusz na...

7975

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]