Reklama

"Etiuda", czyli młodość

"Etiuda", czyli młodość

07.12.2003
Czyta się kilka minut
Międzynarodowy Festiwal Filmowy “Etiuda" w Krakowie, prezentujący dorobek studentów szkół filmowych i artystycznych, obchodzi właśnie dziesięciolecie. Zważywszy na problemy finansowe, z jakimi borykają się organizatorzy, jest to duży wyczyn i okazja do świętowania.
B

By uczcić jubileusz, po raz pierwszy wręczono Nagrodę Specjalną “Złoty Dinozaur": otrzymał ją prof. Jerzy Kucia za umiejętne łączenie pracy pedagogicznej na krakowskiej ASP z twórczością własną. Odbył się też pokaz filmów laureata oraz jego uczniów.

Najważniejsze są jednak pokazy konkursowe. W tym roku startowały aż 83 filmy: animowane (31), etiudy reżyserskie (40) i dokumentalne (12), co jest liczbą trzykrotnie większą niż w roku poprzednim. A to tylko czwarta część prac nadesłanych na tegoroczny konkurs. Mimo sita eliminacyjnego prezentowały zresztą poziom nierówny.

Mając tak duży przekrój przez różne szkoły i formy animacji, łatwo zauważyć pewne prawidłowości i zjawiska we współczesnej animacji i dokumentalistyce. Trudno też uniknąć porównania polskich dokonań z pracami nadsyłanymi z całego świata. Porównanie to wypada pokrzepiająco;...

5783

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]