Reklama

Emeryci i abonament

Emeryci i abonament

13.05.2008
Czyta się kilka minut
Sejmowa dyskusja o zwolnieniu z opłat za korzystanie z radia i telewizji kilku kategorii odbiorców uznanych za najuboższych była dla zwykłego zjadacza chleba spektaklem zdumiewającym.
Z

Zaskakująca była temperatura tej dyskusji, zważywszy, że ciężar, który zamierzano zdjąć z emerytów, rencistów i bezrobotnych, to roczna kwota 186,70 zł (jeśli miesięcznie płaci się 17; opłata za radio to miesięcznie ok. 5 zł). Oczywiście, są ludzie, dla których to nie jest mało. Nie pamiętam debaty na temat przyznania darmowych przejazdów miejską komunikacją osobom po siedemdziesiątce, nie pamiętam, by deliberowano o "karcie seniora", która kosztuje mniej niż normalny bilet z Krakowa do Warszawy, a przez rok upoważnia do 50-procentowej zniżki.

Padające z sejmowej trybuny informacje nie bardzo pozwalały się w tym wszystkim zorientować. Powiedziano np., że po wprowadzeniu ustawy wiele rodzin (czytaj: oszustów) zarejestruje odbiornik na dziadka emeryta, powiedziano, że wpływy z abonamentu emerytów są najważniejsze, co jest w przypadku radia słuszne, bo to oni...

2936

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]