Reklama

Elektorat niewzruszony?

Elektorat niewzruszony?

14.03.2007
Czyta się kilka minut
Prawo i Sprawiedliwość przestaje się odróżniać od swych prawicowych poprzedniczek, z AWS na czele. Pytanie, czy to "początek długiego końca, pozostaje jednak otwarte.
"

"Nie ma podstaw, by sądzić, że elektorat, który wyniósł PiS do władzy, chce od niego odejść" - to przekonanie Tomasza Sakiewicza ("Rzeczpospolita" z 7 marca) wcale nie musi być urzędowym optymizmem publicysty otwarcie sprzyjającego rządom braci Kaczyńskich. Przeważającą część elektoratu PiS stanowią bowiem ludzie, których niezbyt poruszają wydarzenia obrażające estetykę komentatorów politycznych wywodzących się z wielkich miast i środowisk inteligenckich. Odczytanie nastrojów społecznych, którego PiS dokonał w drodze do władzy, wciąż jest trafne.

"Elektorat, który wyniósł PiS do władzy" wbrew pozorom nie jest przerażony rynkiem. To ludzie może nieco zagubieni, ale korzystający z transformacji - choć niewątpliwie widzący jej złe cechy i przestraszeni stanem państwa. Hasła jego naprawy, głoszone przez braci Kaczyńskich, przekonały tych ludzi. I oni prędko...

7299

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]