Reklama

Elektorat niewzruszony?

Elektorat niewzruszony?

14.03.2007
Czyta się kilka minut
Prawo i Sprawiedliwość przestaje się odróżniać od swych prawicowych poprzedniczek, z AWS na czele. Pytanie, czy to "początek długiego końca, pozostaje jednak otwarte.
"

"Nie ma podstaw, by sądzić, że elektorat, który wyniósł PiS do władzy, chce od niego odejść" - to przekonanie Tomasza Sakiewicza ("Rzeczpospolita" z 7 marca) wcale nie musi być urzędowym optymizmem publicysty otwarcie sprzyjającego rządom braci Kaczyńskich. Przeważającą część elektoratu PiS stanowią bowiem ludzie, których niezbyt poruszają wydarzenia obrażające estetykę komentatorów politycznych wywodzących się z wielkich miast i środowisk inteligenckich. Odczytanie nastrojów społecznych, którego PiS dokonał w drodze do władzy, wciąż jest trafne.

"Elektorat, który wyniósł PiS do władzy" wbrew pozorom nie jest przerażony rynkiem. To ludzie może nieco zagubieni, ale korzystający z transformacji - choć niewątpliwie widzący jej złe cechy i przestraszeni stanem państwa. Hasła jego naprawy, głoszone przez braci Kaczyńskich, przekonały tych ludzi. I oni prędko...

7299

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]