Reklama

Ekspert to ma klawe życie

Ekspert to ma klawe życie

28.05.2018
Czyta się kilka minut
Znacie Piotra Niewiechowicza? Wymyślili go dziennikarze branżowego serwisu Energetyka24, założyli mu konto na Twitterze oraz skrzynkę pocztową, po czym zaczęli promować jako wytrawnego znawcę tematyki bezpieczeństwa energetycznego.
G

Głos fikcyjnego eksperta wkrótce zaczęto uwzględniać w dyskusjach o polskiej energetyce. Jego artykuł, pełen wątpliwych merytorycznie tez, opublikował jeden z branżowych portali. Z Niewiechowiczem skontaktował się nawet członek zespołu pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury krytycznej Piotra Naimskiego i udostępnił mu niejawne dane o kluczowym projekcie energetycznym Polski ostatniej dekady – gazociągu Baltic Pipe.

Redakcja Energetyki24 tłumaczy, że sięgnęła po prowokację dla pokazania, z jaką łatwością do dyskursu publicznego przenikają nieprawdziwe informacje. Walka z fake newsami poprzez preparowanie kolejnych może się wydać kontrowersyjna, przy okazji pokazała jednak, że polski kontrwywiad można rozbroić jednym kontem na Twitterze. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Nic podobnego. To wszystko to kamuflaż i fake dane dla zmylenia przeciwnika. Tak przynajmniej podawał Pan Macierewicz. A ja mu wierzę. Przecież wszystkich wyrolował. 39 milionów ludzi. A tam wszędzie są jego uczniowie.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]