Reklama

Eksperci na start

Eksperci na start

23.06.2015
Czyta się kilka minut
Temat imigracji w Polsce nie został jeszcze upolityczniony. Partie polityczne nie dostrzegają jego wagi i nie wprowadzają go do dyskusji.
Paweł Kowal
Paweł Kowal Fot. Kamila Zarembska
J

Jednak jeszcze nie tak dawno w debacie publicznej nie pojawiała się polityka rodzinna, która dziś na stałe weszła do partyjnych programów. To dobry moment dla ekspertów, by podejmować próby merytorycznego wpływania na polityków i przekazywania wiedzy na temat imigracji. W obecnych warunkach polityka imigracyjna powinna stać się w Polsce częścią świadomej polityki demograficznej. Niestety żyjemy w kraju monoetnicznym, gdzie występują obawy i lęki w stosunku do obcych, odzwierciedlają to nawet rządowe dokumenty dotyczące imigracji, których autorzy skupiają się głównie na zagrożeniach. Dlatego otwarcie się na innych lepiej zacząć od narodów bliskich kulturowo. ©

Dr PAWEŁ KOWAL jest byłym wiceministrem spraw zagranicznych

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]