Reklama

Ekologiczna farma

Ekologiczna farma

30.07.2019
Czyta się kilka minut
Polscy franciszkanie w Kakooge (Uganda) założyli ekologiczną farmę przy misyjnej szkole zawodowej.
FRANCISZKANIE Z KAKOOGE
J

Jej produkty trafiają do uczniowskiej stołówki, a powstały przy hodowli zwierząt biogaz zasila kuchnię. Planowane jest powiększenie gospodarstwa, tak by zapewniło 140 uczniom całoroczne, bezpłatne utrzymanie – mówi „Tygodnikowi” o. Bogusław Dąbrowski, pomysłodawca farmy. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]