Reklama

Echo rozmowy

Echo rozmowy

08.10.2007
Czyta się kilka minut
W Poznaniu w dniach 25-26 września odbył się pierwszy po II wojnie światowej Krajowy Kongres Katechetyczny. Pretekstem do jego organizacji było 50-lecie miesięcznika "Katecheta, jedynego ogólnopolskiego pisma poświęconego katechezie i wychowaniu religijnemu. Pierwszy numer ukazał się w październiku 1957 r.; twórcą i długoletnim redaktorem naczelnym periodyku był ks. Marian Finke, jeden z najwybitniejszych polskich katechetów.
D

Do Poznania przybyło ponad 800 uczestników, a obecność wielu gości z zagranicy nadała spotkaniom wymiar międzynarodowy. Uczestnicy dyskutowali m.in. o powołaniu katechety, miejscu katechezy w szkole i wyzwaniach, jakie nauczaniu religii stawia współczesny świat, a także o modelu katechezy dla osób dorosłych.

W kongresie wziął udział przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski abp Kazimierz Nycz. - Sądzę, że do rozstrzygnięcia dojrzewa sprawa obligatoryjności religii i etyki, nawet jeśli pokaże to mniej optymistyczny obraz frekwencji na katechezie - podkreślił w swoim referacie. Za ważną sprawę uznał zmianę charakteru podręczników do nauczania religii, które powinny uwzględniać różny stopień wiary uczniów. - Obecnie są pisane tak, jakby wszyscy byli jednakowo wierzący, i to głęboko - utyskiwał.

- Umiejętność...

2739

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]