Reklama

Dziwne myśli

28.04.2006
Czyta się kilka minut
Niedawny weekend 1-2 kwietnia wywołał we mnie kilka dziwnych myśli...
.

...Jak to się dzieje, na czym to polega, że do wywołania określonych emocji, ożywienia pamięci, wzbudzenia głębokiej refleksji, do wyciszenia, zadumy, a czasem nawet do podjęcia osobistej, ważnej decyzji, potrzebna jest konkretna, okrągła data w kalendarzu? Sto dni, rocznica, pięciolecie, dziesięciolecie. Człowiek staje się podobny do budzika, który jest nastawiony i w odpowiednim momencie dzwoni.

Zadzwoni, przestanie - wszystko wraca do normy. Ludzie znów biegają po supermarketach, obmawiają się, oszukują, media ujadają, politycy się kąsają, kibice wybijają sobie zęby. Może nawet z większą zajadłością niż przedtem, żeby zrekompensować sobie przerwę. Może - gdyby ten zmasowany, zagęszczony ładunek rozłożyć na 365 dni - coś rzeczywiście zaczęłoby się zmieniać wokół nas i w nas? Dziwaczne to myśli i niepopularne, pewnie lepiej się do nich nie przyznawać.

...
2102

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]