Reklama

Dżihadyści w Burkina Faso

Dżihadyści w Burkina Faso

18.01.2016
Czyta się kilka minut
Fot. Issouf Sanogo / AFP / EAST NEWS
C

Co najmniej 29 osób, w większości obcokrajowców, zginęło w ataku terrorystów z Al-Kaidy Islamskiego Maghrebu na restaurację i hotel w Wagadugu, stolicy Burkina Faso. W listopadzie podobny zamach miał miejsce w sąsiednim Mali. Oba państwa połączą siły w walce z terroryzmem, ale rosnące tu wpływy dżihadystów (w tym tych powiązanych z tzw. Państwem Islamskim) nie wróżą im szybkiego sukcesu. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]