Reklama

Dziewięć rad dla młodego księdza

Dziewięć rad dla młodego księdza

16.06.2009
Czyta się kilka minut
Na początek proszę Cię o jedno: spróbuj przeczytać to, co napisałem, bez żadnych uprzedzeń.
B

Byłoby mi przykro, gdybyś potraktował mnie jako kogoś, kto pcha nos w nie swoje sprawy. Starałem się napisać ten tekst tak, żeby mój głos nie brzmiał jak głos tego, kto "wie lepiej". Nie wymądrzam się; po prostu chcę podzielić się z Tobą moimi obserwacjami i przemyśleniami. Wiem, że w seminarium nauczono Cię wielu rzeczy. Z czasem ocenisz, które były przydatne, a które nie. Podobnie potraktuj te rady. Mam nadzieję, że przynajmniej niektóre z nich pomogą Ci w Twojej kapłańskiej drodze.

Rada pierwsza: żyj blisko ludzi

To bardzo ważne: przyjmując święcenia, nie przechodzisz do innego świata, ale zostajesz w tym, z którego Bóg Cię powołał. Bądź uważny: słuchaj ludzi, pytaj ich o zdanie, interesuj się tym, jak żyją, jakie mają problemy. Rozmawiaj z nimi o tym, czego pragną. Staraj się, żeby mogli mówić przy Tobie w sposób...

9636

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]