Reklama

Dziewięć rad dla młodego księdza

Dziewięć rad dla młodego księdza

16.06.2009
Czyta się kilka minut
Na początek proszę Cię o jedno: spróbuj przeczytać to, co napisałem, bez żadnych uprzedzeń.
B

Byłoby mi przykro, gdybyś potraktował mnie jako kogoś, kto pcha nos w nie swoje sprawy. Starałem się napisać ten tekst tak, żeby mój głos nie brzmiał jak głos tego, kto "wie lepiej". Nie wymądrzam się; po prostu chcę podzielić się z Tobą moimi obserwacjami i przemyśleniami. Wiem, że w seminarium nauczono Cię wielu rzeczy. Z czasem ocenisz, które były przydatne, a które nie. Podobnie potraktuj te rady. Mam nadzieję, że przynajmniej niektóre z nich pomogą Ci w Twojej kapłańskiej drodze.

Rada pierwsza: żyj blisko ludzi

To bardzo ważne: przyjmując święcenia, nie przechodzisz do innego świata, ale zostajesz w tym, z którego Bóg Cię powołał. Bądź uważny: słuchaj ludzi, pytaj ich o zdanie, interesuj się tym, jak żyją, jakie mają problemy. Rozmawiaj z nimi o tym, czego pragną. Staraj się, żeby mogli mówić przy Tobie w sposób...

9636

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]