Reklama

Dzień, który potrwa tydzień

Dzień, który potrwa tydzień

13.11.2017
Czyta się kilka minut
Pomoc lekarska i socjalna, ale też poezja i fryzjer. Tak Kraków odpowiada na inicjatywę Franciszka, który 19 listopada ogłosił w Kościele Światowym Dniem Ubogich.
Bezdomni podczas wydawania posiłku przez wolontariuszy „Zupy na Plantach”, styczeń 2017 r. BEATA ZAWRZEL / NURPHOTO / GETTY IMAGES
N

Namiot Spotkań – tak się przyjęło. Ale ja wolę go nazywać Namiotem Spotkania – mówi ks. Jacek Dubel, redemptorysta, współorganizator wydarzenia. – Tak jak w Starym Testamencie ten, w którym Mojżesz spotkał się z Bogiem twarzą w twarz. A w Nowym Testamencie Namiotem Spotkania jest sam Jezus. To przecież On jest miejscem przenikania się człowieczeństwa z Bóstwem.

Z plakatu promującego wydarzenie na Małym Rynku w Krakowie patrzy twarz. Jej lewa połowa – pomarszczona i poszarzała, okolona potarganymi włosami i zmierzwioną brodą. Wygląda jak odzwierciedlenie wszystkich wyobrażeń na temat bezdomnego. Prawa połowa to oblicze Chrystusa. „Jeśli chcemy naprawdę spotkać Chrystusa, to konieczne jest, abyśmy dotknęli Jego Ciała w ranach ubogich, w odpowiedzi na Komunię sakramentalną otrzymaną w Eucharystii – pisze w orędziu papież. – Zawsze aktualne są słowa świętego biskupa Chryzostoma: »...

14034

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]