Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Dziecko to nie królik doświadczalny

Dziecko to nie królik doświadczalny

10.06.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 22/13

„Tygodnik” w numerze 22. podjął temat wychowania, stawiając tezę, że zbyt często tłumimy złość dzieci, idąc za „fetyszem grzeczności”, w efekcie czego dzieci nie potrafią w późniejszym życiu radzić sobie z negatywnymi uczuciami. Długo myślałam, czy powinnam zabrać głos w tej dyskusji jako matka trójki dorosłych już dzieci, które jednak udało mi się uchronić od wszelkich wychowawczych mód, i które pomimo wielu błędów, nieuniknionych do popełnienia, wyrosły na ludzi niechętnych wszelkim formom agresji i przemocy oraz potrafiących wyrazić własne emocje.
Zawsze z zainteresowaniem i pewnym niepokojem śledzę tematy, w których powołując się na nowe odkrycia nauki, tworzy się hipotezy o daleko idących konsekwencjach. Jak je weryfikować i jaką są obarczone odpowiedzialnością? Komu naprawdę służą teorie takie jak ta dr. Jespera Juula, opisana w artykułach „Tygodnika”, mogąca zaciążyć na...

2019

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]