Reklama

Dwa zloty przeciw demonom

Dwa zloty przeciw demonom

16.07.2019
Czyta się kilka minut
Tysiące egzorcystów z całego świata, a także wielu chętnych do pozbycia się złych duchów spotkało się na Górze Strącenia, gdzie – według tradycji – 2 tysiące lat temu mieszkańcy pobliskiego Nazaretu chcieli zabić Jezusa.
Z

Zlot odbył się z inicjatywy nigeryjskiego pastora T.B. Joshuy, znanego ewangelizatora i egzorcysty, założyciela Synagogi Kościoła Wszystkich Narodów i właściciela internetowego kanału telewizyjnego Emanuel TV, który ma ponad milion abonentów. Przeciwko zlotowi zaprotestował egzorcysta łacińskiego Patriarchatu Ziemi Świętej, ks. Michael McDonagh, który przestrzega przed samowolnymi i amatorskimi obrzędami wypędzania demonów.

Tymczasem na Jasnej Górze odbył się siódmy zjazd Międzynarodowego Stowarzyszenia ds. Uwalniania i osób posługujących modlitwą uwalniania. W ściśle zamkniętym pięciodniowym spotkaniu uczestniczyło prawie 400 osób, w tym goście z Korei, Paragwaju i Stanów Zjednoczonych. Mowa była m.in. o zagrożeniach płynących z jogi (zobacz też artykuł „Diabelski kłopot” w dziale Wiara). ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]