Reklama

Matka Boska kłopotliwa

24.04.2017
Czyta się kilka minut
Dziś przypada 100. rocznica objawień fatimskich. Ks. Andrzej Perzyński, teolog, mówi w rozmowie z „TP”: Orędzie fatimskie daje klucz do nadziei zbawienia dla wszystkich. Dlatego przy całej jego nieporadności jest godne uwagi.
Dziesięć lat temu na 90. rocznicę objawień do Fatimy przybyło ponad 250 tys. pielgrzymów. Na zdjęciu pielgrzymi trzymają obrazki z wizerunkami małych wizjonerów, Franciszka i Hiacynty Marto, którzy w tym roku będą kanonizowani. Fatima, październik 2007 r. Fot. Nacho Doce / REUTERS / FORUM
A

ARTUR SPORNIAK: Załóżmy, że zainteresowały mnie objawienia w Fatimie i pytam o radę, czy mam w nie wierzyć. Co by Ksiądz odpowiedział?

KS. ANDRZEJ PERZYŃSKI: Trzeba spojrzeć na skutki objawień oraz ich zgodność z Pismem Świętym i nauczaniem Kościoła. Doradziłbym najpierw przeczytanie jakiegoś rozsądnego komentarza, np. w książce „Maryja. Matka i Towarzyszka Chrystusa” niemiecki teolog Leo Scheffczyk, który pod koniec życia został kardynałem, ostatni rozdział poświęca „Fatimskiemu przesłaniu pokoju”. Mógłbym też doradzić odmawianie różańca – tak, jak zalecała Matka Boża w Fatimie, z dopowiedzeniem po każdej „dziesiątce”, które się powszechnie przyjęło: „O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia”....

15732

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]