Reklama

Ładowanie...

Drugi koniec miłości

21.11.2004
Czyta się kilka minut
Wygląda na to, że swym tekstem Koniec miłości, koniec świata dotknąłem, a nawet obraziłem wielu. Nie chciałem tego. Będąc sam pełen wad i słabości, nie mam żadnego moralnego mandatu, by potępiać jakiekolwiek konkretne osoby. Na przykład, ten wrażliwy, inteligentny chłopak, tak beznadziejnie zakochany w swym szkolnym koledze - jak mógłbym go potępiać?.
-

---ramka 341593|prawo|1---Wszystkich przeto, którzy poczuli się dotknięci mym tekstem, przepraszam. Dziękuję też mym Polemistom, że zechcieli wskazać manowce i mielizny mego myślenia. Z zarzutami, dotyczącymi bardziej mnie osobiście niż problemu, chętnie się godzę. Chociaż, mówiąc szczerze, ten facet, o którym piszą moi Polemiści, ten tzw. “prof. Filek", to według mnie wredny typ. Jego poglądy okazują się bliskie faszyzmowi, rasizmowi, jakiejś prymitywnej ideologii skrajnej prawicy. Ów “prof. Filek" gotów jest nawoływać do pogromu homoseksualistów, księży katolickich i rozmaitej maści samotników, którzy wymigują się od płodzenia dzieci. I to mam być ja? Przecież to potwór.

Podstawowym problemem dla mnie nie jest jednak mój tekst i moje w nim błądzenie, a na pewno już nie moja osoba. Problemem jest to, z czym ten tekst próbował się zmierzyć. Dlatego nie chcę...

9156

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]