Reklama

Jeden demon mniej

Jeden demon mniej

21.07.2014
Czyta się kilka minut
Jerzy Pilch, pisarz: W ogóle nie było we mnie strachu przed operacją. Parę razy rozmawiałem z lekarzem, wiedziałem, że to, co mi zrobią, jest dziwne. Ale nie, że aż tak.
Fot. Andrzej Georgiew dla „TP”
K

KATARZYNA KUBISIOWSKA: Trudno jest podjąć decyzję o operacji?

JERZY PILCH: Łatwo, bo poszedłem jako człowiek kompletnie bezradny. Problemem stało się dla mnie zapięcie spodni i koszuli, zakręcenie butelki było niemożliwe, wyskakiwała zakrętka, ręka nie mogła trafić. Nie dawałem rady pisać, kłopot miałem z klawiaturą, a przejście na dyktowanie jest pomysłem frajerskim.

Stanąłem pod ścianą: farmakologia nie działała, rehabilitacja nie wchodziła w grę. Szansą był tylko zabieg, który zresztą wyobrażałem sobie inaczej.

Jak sobie wyobrażałeś? 

Że z powrotem będę miał 20 lat i uzdrowi mnie całkowicie prąd, który przeze mnie przepuszczą. Mowa była nawet o przywróceniu leworęczności, ale to nie wyszło. Wygody dla mnie nie było, gdy zorientowałem się, że ta operacja nie odmładza.
Kiedyś jednak nie mogłem...

13077

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]