Reklama

DRUGI DZIENNIK albo autobiografia w sensie ścisłym

DRUGI DZIENNIK albo autobiografia w sensie ścisłym

02.12.2013
Czyta się kilka minut
Zapytajmy wprost: który z pisarzy polskich siedział na zarzynanym indyku wielkości krowy? Schulz? Gombrowicz? Iwaszkiewicz? Witkacy nawet po ciężkich narkotykach nie miał takich wizji. Jak jest siedzieć na zarzynanym indyku, wiem, bo siedziałem.
il. Andrzej Dudziński
W

W POPRZEDNIM ODCINKU...
„Źródła sztuki są różne, ale kto dzieckiem w kolebce nie zgnojon, nie upokorzon i nie zmasakrowan, ten nawet na poślednią posadę­ jadowitego felietonisty widoki ma małe” – pisze Pilch, nawiązując do metod wychowawczych babki Czyżowej (metod średnio przygotowujących do życia, za to świetnie do uprawiania sztuki).
Poznajemy dalsze losy jej syna, Władka Chlebka, który nie tylko żeni się z katoliczką, ale też zawiera ślub w katolickim kościele („Wyklęła ukochanego pierworodnego i do końca życia ani się doń nie odezwała, ani nie wspomniała o nim słowem”).
Autor rozważa też – jak pisze, wbrew lekarzom – związki między alkoholizmem a chorobą Parkinsona: „Okej, powiem prawdę: otóż od czasu do czasu mam nadzieję, że nie doskwiera mi żaden parkinson, ale zwyczajne powikłanie poalkoholowe”.
REDAKCJA

...

8108

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]