Reklama

Donieck, mój Donieck

Donieck, mój Donieck

09.06.2014
Czyta się kilka minut
Drodzy Czytelnicy, w poprzednim e-wydaniu zamiast treści artykułu Ołeksija Maciuki znalazła się zdublowana treść innego artykułu. Poniżej zamieszczamy brakujący tekst. Czytelników i Autora przepraszamy. | Redakcja
R

Rosyjscy terroryści zastraszają cywilów. Jako dziennikarz musiałem uciekać – po tym, jak przyszli pod mój dom i spalili mi auto. Terroryści z tzw. „Donieckiej Republiki Ludowej” dali w ten sposób do zrozumienia, że mam zaprzestać dziennikarskiego śledztwa – starałem się np. ustalić, skąd separatyści mają pieniądze na swą działalność. Nie mogłem dłużej zostać u siebie. Musiałem uciec, groziło mi niebezpieczeństwo. I musiałem uciec także po to, by móc dalej pisać.
Los dziennikarzy w Doniecku od dawna nie jest łatwy, terroryści poświęcają nam dużo uwagi: ingerują w prace redakcji, utrudniają pisanie obiektywnych tekstów. Nie zawsze można liczyć przy tym na lokalny wymiar sprawiedliwości: mimo otwarcia postępowania w sprawie podpalenia mojego auta, śledczy ani razu nie skontaktowali się ze mną.
O ile dziennikarze odczuwali trudności od dłuższego czasu, o tyle zwykli...

4361

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]